Neutralizator, dejonizator ładunku elektrostatycznego to urządzenie do zastosowania w dowolnych procesach technologicznych tzn. wszędzie tam gdzie te ładunki powstają i stwarzają problem. Dotyczy to szczególnie szybko przesuwających się taśm z papieru i tworzyw sztucznych, druku maszynowego, wykrawania z folii i jej produkcji, transportu pneumatycznego, przemieszczania materiałów granulowanych i pylistych, aktywowania powierzchni pod nadruk i lakierowanie, pakowania w automatach, a także bardzo, bardzo wielu innych przypadków.

Zneutralizowanie niepożądanych ładunków elektrostatycznych zmiennym napięciem w wysokości
10 000 V, eliminuje "sklejanie się" elementów, zapobiega przyczepianiu kurzu i zbrylaniu się materiałów pylistych, nie dopuszcza do przepięć bardzo szkodliwych dla układów elektronicznych, poprawia warunki BHP i PPoż. Poprawia znacząco jakość wszelkich procesów technologicznych. Zastosowanie pojemnościowych połączeń elementów pod wysokim napięciem sprawia, że urządzenie jest bardzo bezpieczne w obsłudze.

W skład zestawu podstawowego Neutralizatora wchodzi: generator, listwa o długości do 80 cm (podwójna), przewody zasilające wysokiego napięcia o długości do 250 cm.

Urządzenie zbudowane jest w oparciu o transformator wysokiego napięcia i posiada następujące parametry techniczne:


Gwarancja - 2 lata.

Na państwa życzenie gotowi jesteśmy wykonać maszynę specjalnie według Waszych wymagań i przedstawić ją do testowania. Spełniamy indywidualne wymagania użytkowników.

Maszyna wykonuje otwory w paczkach banknotów (100 szt.) wykrojnikiem mechanicznym napędzanym przez siłownik hydrauliczny ? takie rozwiązanie jest najlepsze ze względu na małą ilość części ruchomych. Cykl dziurowania odbywa się automatycznie po zamknięciu szufladki i trwa ok. 3 sek.